בטחון עצמי

עשר דרכים להפגין בטחון עצמי בעזרת שפת גוף

מספר 10 -  המנע מהכיסים

תשאיר את הידיים מחוץ לכיסים. אנחנו שמים ידיים בכיסים כשאנחנו מרגישים לא בנוח או לא בטוחים לגבי עצמנו. וכל עוד הידיים שלך יהיו בכיסים זה בדיוק מה שאנשים אחרים יחשבו עליך.
להשאיר את הידיים בחוץ מראה בטחון ומדגים לאנשים אחרים שאין לך מה להסתיר. ידיים בכיסים גם יגרמו לך להיות שפוף ולהשען על הכיסים. כאלטרנטיבה תנסה לשים את הידיים על הירכיים שלך; זו פוזה שמקרינה הרבה יותר בטחון.

מספר 9 - אל תעשה תנועות עצבניות

גבר שלא יכול לעמוד בשקט הוא גבר שדואג, מתוח ובוודאי לא בטוח בעצמו. הידיים שלך יכולות להיות האויב הכי גדול שלך – תשמור עליהן שקטות ויציבות. אין בעיה לדבר עם הידיים, אבל תשמור על המחוות שלך רגועות ותחת שליטה. כשאתה יושב תמנע מלהרעיד את הרגל או מכל תנועה כזו שמעידה על חוסר שקט ועצבנות.

מספר 8 - תסתכל קדימה

אומנם זה מרגיש טבעי להסתכל לכיוון הרגליים כאשר אנו הולכים, אבל הדבר הזה משדר לאחרים שאתה לא רוצה לדבר או לתקשר איתם. ואם אתה לא שם לב אתה יכול בקלות להתרגל להסתכל למטה כל הזמן. שמור על הסנטר שלך למעלה ועל העיניים קדימה, אפילו כשאתה הולך לבדך ברחוב.

מספר 7 - תעמוד ישר עם הכתפיים לאחור

אחד הדברים החשובים ביותר בשפת גוף הוא היציבה שלך. עמידה ישרה היא אחת הדרכים החשובות לשדר בטחון עצמי. תתרכז בלדחוף את הכתפיים מעת אחורה כשאתה עומד או הולך. רק קצת, לא יותר מדי. תנסה מול מראה – אתה תופתע כמה זה משפיע על איך שאתה נראה.

מספר 6 - שים לב איך אתה הולך

אדם שבטוח בעצמו לא גורר את עצמו ממקום למקום. יש לו הליכה יציבה, עם צעדים ארוכים. זה משדר שהוא הולך לאן שהוא, הוא לא סתם מסתובב. צעד רחב ובטוח משדר בטחון.

מספר 5 - לחיצת יד יציבה

מכיר את זה שלפעמים אתה לוחץ למישהו את היד והיד שלו מרגישה כאילו אתה מחזיק דג מת ביד..?
אל תהיה הבחור הזה! תאחז ביד של האדם השני בבטחון, כאילו אתה לוחץ יד לחבר קרוב. אל תגזים ותמחץ לו את היד. והמנע מלהחזיק את היד שלו יותר מדי זמן.

מספר 4 - טפח את עצמך

מראה מטופח הוא הכרחי כאשר אתה רוצה לשדר בטחון עצמי. כאשר אתה מטפח את עצמך אתה מרגיש בנוח. אתה יודע שאתה מריח טוב, ונראה במיטבך. זה יסיר דאגות מיותרות וגם ישדר בטחון בפני עצמו. אתה רוצה שהמראה והריח שלך יעבדו לטובתך.

מספר 3 - חייך

תעשה נסיון. חייך לאדם אקראי ברחוב. לרוב הוא יחייך אליך חזרה. לא היית מעדיף שזו התגובה שתהיה לרוב האנשים כלפיך?
אנשים שבטוחים בעצמם מחייכים כי אין להם ממה לדאוג.

מספר 2 - אל תשלב ידיים

ידיים משולבות הן תנוחה מגוננת. אנחנו עושים את זה כאשר קר לנו או שאנחנו על המשמר או סתם כאשר אנו אטומים לאדם שמולנו. האם שומר הכניסה שמשלב את הידיים שלו נראה כמו מישהו שאתה רוצה לדבר איתו ?, לעבוד איתו ? רוב הסיכויים שלא. התפקיד שלו הוא להראות מאיים. התפקיד שלך הוא להיות חברותי, פתוח ובטוח בעצמך. אז תירגע קצת ותשאיר את הידיים שלך לא משולבות.

מספר 1 - השתמש במגע!

אל תהסס לטפוח לחבר על הגב כאות להערכה על משהו שהוא עשה. רוב האנשים יקבלו טפיחה על השכם או מגע בסגנון בכיף. הם ייהנו מסימן ההערכה והחיבה שהענקת להם.
אם למדת פסיכולוגיה בסיסית, אתה מכיר את הניסוי של פבלוב על התניה. בקצרה, אם חבר סיפר בדיחה טובה, שגרמה לכולם לצחוק הוא מרגיש טוב עם עצמו. אם ברגע הזה טפחת לו על הגב, אתה מקשר את התחושה הטובה הזו עם המגע שלך. אתה יוצר מעין "עוגן" חיובי. שקשור אליך. וזה אחד הדברים הטובים ביותר שבאפשרותך לעשות.
אנשים שלא בטוחים בעצמם ימנעו ממגע פיזי עם הזולת. אנשים שבטוחים בעצמם לא תהיה להם בעיה עם זה.

קטגוריה: על מראה ושפת גוף

עליך לשים לב לשפת הגוף שלה, מה היא עושה, יותר מאשר למה היא אומרת!

בחורות הן מסתוריות ומורכבות. לכן אם אתה כמו כל גבר אחר על פני האדמה, הסיכויים הם שאתה נתקל בצרות כאשר אתה מנסה להבין מה היא מנסה להגיד לך. למזלנו ישנם כמה סימנים שכמעט כל בחורה מציגה

 

בחורה יפה, צלם: ניר גייגר
 1. שים לב לאצבעות שלה
 2. שים לב למגע גופני
 3. תסתכל על הידיים והזרועות
 4. תסתכל על השפתיים
 5. שים לב לעיניים
 6. בדוק את הרגליים
 7. שים לב לכפות הרגליים
 8. טיפים
 9. אזהרות

שים לב לאצבעות שלה

 • אם היא משחקת לעצמה בשיער היא מחפשת את תשומת ליבך. הדרך שבה היא נוגעת בשיער גם חשובה. זה מספק לך מידע על המזג שלה. אם היא עושה את זה לאט נתקלת במומחית לנושא הפלירטוט. תנועות מהירות ועצבניות מגלות את חוסר הסבלנות שלה או מבוכה.
 • אם היא נוגעת בקצה הכוס עם האצבעות שלה, פסיכולוגיה פרוידיאנית תגיד לך שזה סימן מיני. התאוריה הזו חוזקה ע"י נשים בעצמן, שטענו שבכוונה שיחקו עם הכוס באופן מפתה כדי לעורר עניין מיני. תנועות ליטוף עדינות ואלגנטיות הן סימן לשליטה עצמית וציפייה. לעומת זאת טיפוף קצבי עם ציפורניה על הכוס זה סימן לחוסר סבלנות או אפילו קריאה לעזרה. לא טוב...

שים לב למגע גופני

 • אם היא נוגעת בך בכל צורה, זה כמעט תמיד סימן טוב, פרט כמובן למצב שבו היא מכה אותך ואומרת "לך מפה" בעצבנות... אם היא בעדינות נוגעת בך בזרוע בזמן שהיא צוחקת או בכלל מוצאת דרכים לגעת בך, כמו להתנגש בך או לאחוז אותך, זה סימן מובהק שהיא מעוניינת.

תסתכל על הידיים והזרועות שלה

 • אם היא נשענת לאחור עם הזרועות שלה משולבות, יתכן שהיא מרגישה לא בנוח עם המשקל שלה או שמשהו מציק לה. זה הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול להתקל בו כאשר ניגשת אליה. התנוחה הזו היא סימן שעשית עליה את הרושם הגרוע מכל ושהיא לא רוצה לבטוח בך בכלל. במצב הזה כלום לא יעזור לך, לא בדיחה טובה, לא גוף יפה. הדבר היחידי שיכול לעזור במצב הזה הוא להשען אחורה בעצמך, להראות שאתה לא מעוניין בה בעצמך. תסתובב חזרה לכיוונה וחייך אליה רק אם היא נפתחת אליך. ועשה זאת בהדרגתיות. תגיד לה שאתה צריך ללכת בקרוב. תן לה לראות שאתה מקסים לאנשים אחרים, דבר עם אחרים,אחרות, תן לה להתגעגע לתשומת הלב שלך, אולי היא תחזור.
 • הדרך שבה בחורה חושבת על הידיים שלה עצמה, זה גם חשוב. אם היא בוהה בהן במשך זמן רב, זה יכול לרמוז שהיא מחבבת אותך אבל ביישנית או חסרת בטחון. אם היא מאוד ביישנית היא לא תוכל להסתכל עליך. סיבה נוספת להתנהגות כזו יכולה להיות שמשהו מעצבן אותה. (אולי אתה). אם היא מתופפת על השולחן זה גם מסמל חוסר סבלנות ודברים דומים לנאמר על טיפוף על הכוס עם הציפורניים.

תסתכל על השפתיים

 • אם היא מרטיבה את השפתיים שלה לעיתים קרובות, זה או מתוך הרגל או מתוך רצון לגרום לך לשים לב לשפתיים שלה, ואולי בקרוב לנשק אותה.
 • כאשר היא נושכת את השפתיים שלה, אל תפריע לה. אתה יכול להניח שהיא מרגישה לא בנוח. אולי אתה מתחיל איתה באופן פולשני מדי, או שהיא מפלרטטת איתך בעדינות.

שים לב לעיניים

 • האישונים שלנו מתרחבים כאשר אנחנו רואים משהו שאנחנו אוהבים, ומתכווצים כאשר מולנו משהו שאנחנו לא אוהבים. קשה לשים לב לזה, אבל אם האישונים שלה מורחבים זה סימן טוב. שים לב לאן היא מסתכלת שהיא מביטה בך. אם זה גובה העיניים ומטה זה טוב, אם היא מביטה בך עיניים ומעלה (אזור המצח) זה סימן רע, סימן שהיא מתנשאת כלפיך.

בדוק את הרגליים

 • כאשר היא משלבת רגליים לעיתים קרובות או מנענעת אותן בעדינות, זו סימן טעון מינית. הסימן החזק ביותר הוא כאשר היא פותחת את הסיכול ברגליה בלי לשים לב לזה.

שים לב לכפות הרגליים

 • אם כפות הרגליים שלה מופנות כלפיך זה סימן שהיא מעוניינת בך

טיפים

 • שים לב אם היא מסתובבת מהר כאשר אתה פונה לכיוון שלה, זה יכול להיות סימן רע או שהיא פשוט לא רוצה שתתפוס אותה מביטה בך.
 • כדי לתפוס מישהי שמביטה בך (בודקת אותך) אתה יכול להתמקד בפתאומיות במשהו שהיא יכולה להסתכל לכיוונו. ואז תסתכל עליה. אם היא בודקת לאן הסתכלת כנראה שהיא הסתכלה עליך קודם....

אזהרות

 • לא לכל הנשים יש אותה שפת גוף
 • נשים יכולות להעלב כאשר אתה מסתכל עליהן ובודק את שפת הגוף שלהן
 • המנע מלשער שכל שפת גוף שמעידה עניין מיני אומרת שהבחורה רוצה אותך!
 • המנע מלבהות בחזה של בחורה! יש גברים שיש להם הרגל מגונה להביט בחזה של בחורה שהם מדברים איתה. המנע מהפיתוי!

 

קטגוריה: על מראה ושפת גוף

נשים נמשכות לגברים דומיננטיים!

וכשאני אומר דומיננטי אני לא מתכוון לאדם קדמון שמסתובב עם נבוט ומכה אותן בראש... דומיננטיות = בטחון עצמי וחוסר דומיננטיות = חוסר בטחון עצמי

אתה מראה את הדומיננטיות שלך כגבר בכך שאתה מתנהג כמו גבר דומיננטי ע"י שליטה מודעת באותות הלא מילוליים שאתה מפזר, וכך יוצר את הרושם שאתה גבר דומיננטי ובעל בטחון עצמי.

מה זה דומיננטיות?

דומיננטיות הינה עוצמה חברתית - כח חברתי שמגיע מאסרטיביות

המשך קריאה: איך להפגין בטחון עצמי גבוה יותר

קטגוריה: על מראה ושפת גוף


סרטון על שפת גוף המשדרת בטחון עצמי ואיך להמנע משפת גוף שמשדרת חוסר בטחון
קטגוריה: על מראה ושפת גוף

התחברות לאתר